Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Holmegaard:
-
Tanja J.
Fra Holmegaard
Jeg er en smilende uddannet tjener som har et godt overblik og sørger for at du og dine gæster føle... -
-
Magnus N.
Fra Holmegaard
Und fyr med masser af gode initiativer som lige er blevet færdig med gymnasie, og har derfor sabbat...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Claus Lind N., Anders D. og Finn L. søger hjælp til husopgaver i Holmegaard
-
Afhentning af jord
Fra Claus Lind N. (Holmegaard)
Bortkørsel af jord Bortkørsel + bortskaffelse af ca 5m3 jord. Jord er opgravet og ligger klar 12 me... -
Opsætte akustikvæg
Fra Anders D. (Holmegaard)
H: 2.35, B: 2.15 Panelerne skal skæres til samt udskæring til 1 stikkontakt. -
Nyt flisegulv i udhus - grus/underlag
Fra Finn L. (Holmegaard)
Der har været rotter under trægulvet. Ønskes erstattet med havefliser og godt underlag
Nina Brinch M., Anne W. og Lise Lotte C. søger hjælp til haveopgaver i Holmegaard
-
Kæmpe laurbær tæt på husets sokkel fjernes.
Fra Nina Brinch M. (Holmegaard)
Konkret skal en kæmpe laurbærbusk/træ (3 meter høj måske? Omkreds 2 m?) opad husmur fjernes/graves ... -
-
Hjælp til opgravning af bjørneklo
Fra Lise Lotte C. (Holmegaard)
Hjælp søges til opgravning af bjørneklo og skærmkapning. Jeg har spader og plastposer mm. Parkerin...
Christine W., Michael P. og Leif V. søger hjælp til diverse opgaver i Holmegaard
-
Mobil cykelreparation
Fra Christine W. (Holmegaard)
jeg har en almindelig dame cykel i mærket soc, hvor baghjulet er helt fladt. der er barnesæde monte... -
Montering af anhængertræk
Fra Michael P. (Holmegaard)
Montering af anhængertræk inkl. synsfri opkobling. Du skal naturligvis være uddannet mekaniker og h... -